Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Csíkszereda

Az első megmérettetést kivéve az összes tornán részt vettek, és tavaly már az Alumni sorozatban is képviseltették magukat. Kiemelték, hogy ez a rendezvény összehozza a magyar csapatokat, erre pedig kevés torna van. Rengeteg barátot szerez itt az ember, akikkel ha más nem, akkor évente egyszer, a budapesti KEK idején találkozni lehet.

sapientia

Remek, fergeteges hangulat jellemzi, talán pont azért, mert nagyon ritka, összmagyarságot összefogó torna. - írták nekünk a sapientiások, és ennél nagyobb dicséret nem is kell nekünk. Nem csodálkozunk azonban, hogy jó szívvel gondolnak vissza a pesti napokra, hiszen a negyedik KEK után ők vihették haza a vándorserleget. Idén megváltozott csapattal jönnek, egyetemi gárdaként, két kar hallgatóival összevegyítve. Kiforrt taktikájuk nincs, talán első alkalommal lépnek pályára ezzel a csapattal, így a cél a legjobb 8 közé jutás. Külön érdekesség, hogy nem csak az egyetemi, hanem az Alumni-kupán is képviseltetik magukat, a mára már legendássá vált Sepsi ’08 színeiben régi veteránok lépnek pályára.