A Kárpát-medencei Egyetemek Kupája különdíjasainak bemutatását a röplabda torna pontkirálynőjével és pontkirályával folytatjuk.

Tóth Csenge – BME

Először került megrendezésre a KEK röplabda tornája, hogy tetszett a rendezvény, hogy éreztétek magatokat?

Jó érzés volt ott lenni a KEK első röplabda tornáján, ez egy hagyomány kezdete lehet.

A győztes BME csapata, a kép jobb szélén Tóth Csenge

Győzelem, pontkirálynői cím mondhatjuk minden összejött a tornán?

Mondhatjuk, igen! Természetesen van még hova fejlődnünk, de jó felkészülést jelentett a csapatnak ez a torna a MEFOB -ra. A pontkirálynői címre abszolút nem számítottam, így annál nagyobb örömmel fogadtam.

Milyen a BME csapatában röplabdázni, hogy álltok a bajnokságban, mik a célok?

Az egyetemi csapatunk legközelebb Debrecennel játszik vendégként a MEFOB négyes döntőbe jutásért. Tavaly sikerült, mindent megteszünk, hogy idén is ott legyünk!

Találkozunk a jubileumi, X. KEK-en?

Úgy gondolom kimondatlan kötelesség a címvédés, így természetesen jövőre is jövünk.

Szalai Tamás – BME

Hogyan sikerült az első KEK röplabda torna a BME férfi csapatának?

Annak ellenére, hogy előtte és közben is sérülésekkel küszködött a csapat, jó hangulatban telt a Kupa. Felkészülési tornának indult a verseny, és úgy érzem, hogy ezt jól ki tudtuk használni.

Kárpótol valamiben a legtöbb pontot szerző játékos cím, vagy elcserélnéd a tornagyőzelemre?

Nem számítottam erre a díjra, sok remek játékos volt a pályán, de nagyon örültem neki. Sajnáltuk, hogy a férfi döntőt, ami az utolsó meccs volt, nem tudtuk végigjátszani. Elképzelhető, hogy ha végigjátszottuk volna, akkor is alulmaradunk, de talán jobb szájízzel jöttünk volna le a pályáról.

Szoktatok nemzetközi kupákon részt venni, vagy kivételes alkalom volt a Kárpát-medencei Egyetemek Kupája?

Nem, ez volt az első nemzetközi versenye a csapatnak. MEFOB-on szoktunk indulni és az utóbbi években sikerült az élmezőnybe verekednünk magunkat. Mivel különböző bajnokságokban és csapatokban játszunk, ezért nehéz összeegyeztetni ezeket a versenyeket.

Milyen céllal érkeztek a jövő évi versenyre?

Jövőre nézve mindenképp a győzelem lebeg a szemünk előtt.