A 2017-es év több szempontból is új dolgokat tartogat a KEK életében. Új sportágként bekapcsolódik a kosárlabda, mellyel az a célunk, hogy hosszú távon a futsal mellett legyen még egy fő csapatsportág, amiben évről-évre megmérkőzhetnek Kárpát-medence egyetemistái. Az új sportág bekapcsolódása mellett a szervezők úgy gondolták, hogy a KEK arculatán is változtatni kell egy kicsit.

Bal oldalon a régi, középen és jobb oldalon az új KEK-logó:

Amolyan ráncfelvarrás csak, ami kis, apró és konzervatív változtatásokat jelent abban a logóban, ami 2010 óta egyre többet jelent a magyar egyetemistáknak. A KEK több mint egy rendezvény, több mint egy-egy mérkőzés, ez kiderült Budapesten, Csíkszeredában, Révkomáromban, az ELDK-n, valamint a Tusványosi Fináléban is. Ezek a helyszínek sok száz kilométerre vannak egymástól, határokon kell átlépni, más és más a hivatalos nyelv az adott országokban, de mégis összeköti valami őket.

Ezt a kapcsolatot, ezt az összetartó erőt próbáljuk meg jelképezni az új logóval.

Reméljük elnyeri mindenkinek a tetszését…fogadjátok szeretettel.