Sok idő telt el a legutolsó torna óta.
A csapatok hosszas várakozás után most megtudhatják hogyan folytatódik a torna sorozat. A megszokottól eltérően nem Sepsiszentgyörgy, hanem Csíkszereda látja vendégül november 8-10. között Kárpát-medence egyetemista ifjúságának futsal csapatait.

Mondhatjuk, hogy talán épp itt az ideje? A csíkszeredai sport a jégkorongól volt híres sokáig. De az elmúlt évben a Sapientia csapata több kimagasló eredménnyel vetette észre magát a futsal pályákon is. Először jött az ELDK győzelem 2012. decemberében, majd idén márciusban egy KEK arany.

Többek között a sikeres szereplésnek köszönhetően merült fel a rendezés ötlete András Elődék fejében. Előd ugyan a Sepsi csapatokat szokta erősíteni, de most mint a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem csíkszeredai karainak nevében hívja a csapatokat Csíkszeredába, az idén elhunyt hegymászóról, Erőss Zsoltról elnevezett sportcsarnokba.

A jelentkezés és nevezés feltételeiről részleteket a következő napokban tudhatnak meg az érdeklődők.

Addig is egy kis promó videóval köszöntünk Titeket Csíkból.